Zajímavé odkazy

Čtení a literatura

Ptejte se knihovny je velmi chytrá služba. Do 48 hodin zodpoví jakékoliv vaše otázky. Síly přitom spojují české knihovny.

BiblioHelp: biblioterapie na webu „podává záchranný kruh“ každému, kdo má nějaké trápení. Kruh má v tomto případě podobu knihy, která pomůže, poradí, pohladí, informuje, povzbudí. Tedy všechny ty zázračné věci, které knihy mimoděk i cíleně umějí.

Čítarny propagují dobré knihy pro všechny věkové kategorie a informují o dění kolem čtení a literatury.

iLiteratura poskytuje zpravodajství o literatuře z celého světa.

Knihovnice ze sebe sype stále nové nezávislé recenze knih nejrůznějších žánrů. Píší je sami čtenáři.

Knihovny.cz využijte komfort a jednoduchost prohledávání fondů desítek českých knihoven současně.

Elektronické a zvukové knihy

E-knihovna umožňuje stahovat zdarma elektronické verze vybraných titulů. Děkujeme Městské knihovně v Praze:-).

Google knihy nastřádaly již opravdu velkou knihovnu. Najdete v ní náhledy i plné texty milionů knih z knihoven a vydavatelství celého světa. V češtině i mnoha dalších jazycích.

Palmknihy žijí elektronickými knihami. Šíří nejen informace o této „novince“, ale také samotné e-knihy.

Audioknihy nadchnou všechny příznivce zvukových knih. Najdete zde novinky z této oblasti i soubory ke stažení.

Čtenářský deník nabízí klasická díla ve zvukové podobě ke stažení zdarma. Projekt Českého rozhlasu nás nabádá: „Vem Boženu do metra!“ :-).

DIgibooks- na stránkách můžete získat zajímavé antikvární knihy v digitální podobě, které obsahují cenné informace a mohou přispět k osvětě i zvýšení informovanosti řadě řemeslníků, restaurátorů, tvůrčích a vědeckých pracovníků a dalších. Většina těchto knih je na hranici životnosti díky nekvalitnímu papíru na kterém byly vytištěny. Hrozí nebezpečí, že zkušenosti jejich autorů budou v nedaleké budoucnosti zcela ztraceny

E-KNIHY

pondělí   8:30-11:30 12:30-17:00